М А Л Я Т К О

Як зробити ватно-марлеву пов’язку своїми руками у домашніх умовах.

Ватно-марлева пов'язка складається із звичайної медичної марлі, складеної в три-чотири шари. Між шарами марлі можна прокласти вату. Стандартна пов'язка має прямокутну форму і чотири зав'язки.

Ватно-марлева пов’язка своїми руками

Узяти шматок марлі завдовжки 100 см і шириною 50 см. У середній частині шматка на площі 30x20 см покласти рівний шар вати завтовшки приблизно 2 кв.см. Вільні від вати кінці

марлі по всій довжині шматка з обох боків загорнути, закриваючи вату; кінці марлі (біля 30-35 см) з обох боків посередині розрізати, утворюючи дві пари зав'язок; зав'язки закріпити та обшити.

Міняти медичну ватно-марльовую пов'язку необхідно кожні 3 – 4 години. Стару пов'язку або викидаємо або прасуємо! Носіння однієї медичної ватно-марльовой пов'язки напротязі дня не дасть жодних результатів.

Грип - гостре інфекційне захворювання, яке викликається різними вірусами різних типів. Зазвичай їх джерелом може бути людина на початку своєї хвороби. Коли розмовляють, кашляють або чхають можуть виділятися мікроби вірусу. Чоловік, який захворів залишається рознощиком інфекції грипу від 4 до 7 днів. При цьому здорові люди заражаються повітряно-крапельним шляхом. В останні роки зростає небезпека цього захворювання для людей. Грип дуже небезпечне захворювання, а при серйозних ускладненнях може привести й до летального результату, але є багато випадків, коли хворі вважають це захворювання незначним і не надають йому особливого значення.

Під час масових захворювань небезпечні людні місця, де можна заразитися - це в першу чергу магазини, громадський транспорт, освітні та медичні установи. Не всім і не завжди вдається уникнути відвідування цих місць. Все ж, якщо доводиться відвідувати людні місця, то можна звести ризик інфекційного захворювання до мінімуму.

Тому в зиязикай період року марлева пов'язка є річчю першої необхідності і повинна бути в наявності у кожного. Навіть якщо людина здорова, у нього завжди в місцях великого скупчення людей існує величезна йязицірність заразитися. За твердженням лікарів епідеміологів носіння маски приносить найбільшу ефективність тоді, коли це роблять самі заболевающие. Вона для здорової людини може принести лише шкоду, якщо її носити не знімаючи більше двох годин. Вірус грипу має такий мікроскопічний розмір, що він легко проходить через просвіти марлевої пов'язки. Людині доводиться дихати мікробами, які він же сам видихає, тільки в кілька разів збільшеної концентрації. Мікроби і бактерії выдыхаемые людиною, затримуються марлевою пов'язкою, а волога, що утворюється під нею від дихання, може на довгий час зберегти їх життєздатність. Захистити інших людей від мікробів хворої людини - це єдине, що може зробити пов'язка.

Відомо, що деякі бактерії і віруси у дуже дрібних крапельках слини можуть поширюватися по повітрю в просторі на відстань до 7 метрів. У цьому випадку при правильному використанні, дуже просте засіб, як ватно-марлева пов'язка, буде надійно служити захисним перешкодою для мікробів. Існує кілька не складних правил, при дотриманні яких від пов'язки можна добитися захисного ефекту. Необхідно, щоб вона щільно, але не туго прилягала до обличчя і не викликала незручності при диханні; повинна закривати ніс і рот; одягати тільки в той момент, коли людина заходить в транспорт або приміщення; використовувати одноразову хірургічну пов'язку безперервно не більше двох годин; зроблені самостійно ватно-марлеві пов'язки після кожних двох годин носіння треба пропрасувати гарячою праскою, прати і кип'ятити кожні добу.

Інфекція, що розповсюджується навколо хворими людьми, не потрапить до нового господаря, якщо він на обличчя одягне марлеву пов'язку. У всьому світі носять такий атрибут хворі, а в нашому суспільстві прийнято все з точністю до навпаки. Оточуючі повинні захищати самі себе від бацил, яких поширює хворий. Розлітається інфекція грипу стрімко, весь дружний колектив здатний заразитися від одного хворого в лічені години. Велике значення має матеріал, який використовується для виготовлення пов'язки. Досить поганий захистом є синтетичний матеріал, він може викликати роздратування, алергічну реакцію, що ускладнює дихання. Якісна пов'язка від грипу виготовляється з бавовняної медичної марлі, вона добре пропускає повітря, дозволяє шкірі дихати, не потіти. Ступінь захисту більше, коли пов'язка складається з великої кількості шарів. Найбільш підходящі кількість шарів складає від чотирьох до восьми. Одна з позитивних особливостей багатошарової пов'язки, виконаною з натуральної медичної тканини - це те, що її можна використовувати багато разів. Щоб відновити захисні властивості необхідно її випрати господарським милом і відпрасуйте дуже гарячою праскою. Профілактичне марлевое виріб продається в аптеці. Можна зробити вибір серед чотирьох або шестіслойной медичних бавовняних пов'язок багаторазового використання. Існують пов'язки на гумках і з зав'язками для зручності застосування. У такому захисному засобі не потіє особа, не утруднюється дихання, а для багаторазового застосування їх досить пропрасувати гарячою праскою. Пов'язку можна зробити і самому.

Щоб пошити ватно-марлеву пов'язку не буде потрібно багато часу і яких-небудь спеціальних умінь. Для цього треба взяти відріз марлі шириною 60 сантиметрів та довжиною в 1 метр. Рівно розкласти марлю на столі, укласти на середину рівномірний шар вати 20 ? 20 см і близько 1 - 2 см завтовшки. Взяти вати стільки, щоб вона закривала рот і ніс, але при цьому не викликала дискомфорт при диханні. Потім тканину загинають з обох боків по всій довжині, закривають ватний шар. Ріжуть кінці марлі на 25 - 30 см з двох сторін, так виходять лямки для зав'язування. Отриману прямокутну пов'язку для міцності прошивають нитками по краях зав'язок, з боку від вати. Замість марлі можна взяти медичний широкий бинт. Пов'язка на обличчя від грипу, яка пошита в домашніх умовах повинна повністю закривати рот і ніс. Треба щоб верхні кути ватно-марлевої пов'язки мало не доходили до вух, а її нижня частина щільно охоплювала підборіддя. Проходячи, відповідно, під і над вухами нижні і верхні лямки зав'язують на потилиці.

Захист від грипу забезпечується використанням марлевої пов'язки. Якщо хвора людина, використовують пов'язку, то знижується ризик зараження інфекційними захворюваннями оточуючих. Не варто соромитися надягати таку пов'язку у великих місцях скупчення людей і громадському транспорті. Своєчасна профілактика грипу набагато краще подальшого тривалого лікування.