М А Л Я Т К О

Конспект заняття-екскурсії в середній групі

Міні – музей янголяток

Мета:створювати за допомогою музейноїпедагогікиумови для формування у вихованців пізнавальних навичок та умінь. Ознайомити дітей з роллю ангелів в житті людини. Розвивати цікавість, допитливість. Виховувати почуття радості від спілкування з своїм Ангелом-охоронцем. Наголосити дітям про те, що ніколи не можна забувати молитися до свого небесного покровителя, просити його про допомогу та заступництво.

Хід заняття

 Звучить аудіозапис пісні Ю. Воронюка «Янголята також діти»

Янголята також діти,

Люблять, мабуть, і вони

І морозиво, і квіти,

І мелодії весни.

Їх мабуть, як нас багато,

В тому впевнимось не раз,

Бо у світі янголяток

Рівно стільки, скільки нас.

Приспів:

Янголята, Янголята,

Де скажіть, вони живуть.

Янголяток, Янголяток

Бачу я то там, то тут.

Вміють грати Янголята

На сопілках неземних,

Нам вони дарують свята

І свої чарівні сни.

І бешкетні, і завзяті

Діти сонця і весни -

Українські Янголята -

Це разом із вами ми.

Приспів.

Вихователь:

-Діти, ви чуєте яка весела пісенька? Про кого вона нам розповідає? Так, вона нам розповідає про янголяток і порівнює їх з маленькими дітками, такими як ви. І сьогодні ми з вами завітали до нашого міні-музею де розміщено багато янголяток, які представлені в багатьох видах мистецтва.Погляньте, як ви вважаєте,з чого виготовлені наші експонати (з паперу, з тканини, керамічні вироби, картини, ікони та ін.).

Вихователь: так, молодці малята, ангелів в нашому міні-музеї багато так само як і діток в нашій групі. Адже ви вже знаєте, що у кожної людини є свій Ангел-охоронець і у нас з вами він також є.

Гра-імітація

- А зараз, давайте ми з вами заплющимо очі і кожен уявить свого Ангела-охоронця.

- Назарчик, розкажи нам, який твій Ангел-охоронець

Д/в «Скажи, який?»

-А який ваш Ангел-охоронець? (добрий, привітний, красивий, лагідний, доброзичливий, люблячий, милий, дружній).

Вихователь: молодці дітки. Але не тільки люди мають своїх Ангелів-охоронців, їх мають також міста і навіть цілі держави.

Легенда «Ангел-охоронець Києва»

Серед ангелів особливе місце посідає Михаїл, його ще називають Архистратигом-головним командиром. Про Архангела Михаїла складено багато переказів. Одна з легенд розповідає, що коли Бог ділив землю на країни, кожен народ одержав свого Ангела-охоронця. Спершу ангели розібрали теплі краї, що нагадували їм рай з вічно-зеленими та квітучими садами. Розібрали навіть гори і пустелі. Лиш один Архістратиг Михаїл не вибрав собі країни. А потім вказав на землю, що була золотою від осіннього листя, наче його зброя, ріки текли там блакитні, мовби його прапор. То була наша земля.

Відтоді Михаїл – охоронець Русі-України.

Про вшанування Архистратига Михаїла серед нашого народу свідчать його зображення на княжих печатках, гербах, церковних та військових хоругвах.У пізніші часи Архангел Михаїл стає покровителем запорізького козацтва і набуває загальнонаціонального значення. Його образ часто використовується на козацьких знаменах.

            І сьогодні, освячений тисячолітньою традицією, герб столиці незалежної України прикрашає зображення Святого Архистратига Михаїла, а пам’ятник йому зведено на центральній площі Києва.

Вихователь: малята, наш Господь придумав дуже цікаво: ангели завжди поруч, але ми їх не бачимо, зате вони нас бачать і чують. Ангели-охоронці – наші найкращі, найвірніші друзі. А хіба можна не розмовляти з друзями? Вони дуже радіють, коли ми просимо в них поради, допомоги. Тож давайте зараз ми всі разом звернемося до своїх Ангелів-охоронців.

Молитва

Мій Ангелику маленький,

Бережи моє серденько.

Не пусти гріха до нього,

Щоб не скривдив я нікого.

Щоб не було в серці темно,

Підкажи, як бути чемним.

Підсумок

Вихователь:

- Чи сподобалась вам наша подорож?

- Кого б ви привели до мене в міні-музей на екскурсію? Як ви гадаєте, що б вашим рідним сподобалось тут?