Інтегроване заняття в середній групі
«Ігри, іграшки, забави»
Мета: закріпити знання дітей про іграшки, їхні властивості. Звернути увагу на дерев’яні іграшки, їх характерні особливості; вчити складати описові розповіді про іграшку. Вправляти в орієнтуванні в просторі: зверху, знизу, посередині; закріпити вміння лічити предмети в межах 4 та порівнювати множини предметів. Спонукати дітей до рухової активності під час заняття. Розвивати творчість, увагу, вміння перевтілюватися, сприйнятливість до краси іграшки. Виховувати бережне ставлення до іграшок, дружні стосунки між дітьми.
Матеріал: чарівні мішечки, різноманітні іграшки, музей для іграшок, іграшки-саморобки.
Дійова особа: Карлсон.
Хід заняття
Приходить Карлсон, приносить дві торбинки іграшок для дівчаток і хлопців.
Карлсон:
- А чи тут слухняні діти? Це для них подарунки.
Вихователь:
- Дякуємо, Карлсоне, ти присядь біля гостей і дізнаєшся чи відгадають діти , що тут в мішечках, та подивися як вміють себе поводити діти на занятті.
Це ваші добрі друзі
Цікаві і яскраві
Сидять вони в куточку
Та й на килимочку.
З ними весело вам гратись
Цілий день в садочку. (іграшки)
(діти виймають іграшки з торбинок, Карлсон їм допомагає. Діти сідають, розглядають іграшки)
Вихователь
- Може хтось знає вірш про іграшки?
Ігор Січовик «Іграшки»
В мене іграшок багато
З глини, гуми, скла і вати
З пластиліну і фанери
З ниток, дерева, паперу
Є у мене лук, сопілка
Дзиґа, мавпочка і білка
Самоскид, олені, тигри
Теплохід, настільні ігри.
- Звідки іграшки ці, Гнатику?
- Ми майструєм їх із братиком.
Вихователь:
- Бачите, які різноманітні є іграшки. А ви любите іграшки? А як ніжно ви б назвали свою іграшку?
Дид. гра «Скажи лагідно»(ведмежатко, машинка, свищик…)
Вихователь:
- Ви так ніжно їх називали, що іграшки аж підстрибують від радості і хочуть з вами потанцювати.
Діти танцюють з іграшками
- Ми хотіли танцювати, танцювати
Та й не знали як почати, як почати
Раз, два підійшли, три, чотири відійшли
Ти дивись, не дражнись
Потанцюй і покрутись.
Вихователь:
- Діти, ви розвеселили свої іграшки, посадіть їх тепер на стільчики, нехай вони відпочинуть, а ми підемо в музей дерев’яної іграшки і покажемо Карлсону, які іграшки там є. Пригадайте як треба поводитись в музеї?(не штовхатись, не кричати, з екскурсоводом привітатись.)
Ось і наш музей української дерев’яної іграшки.(підходимо до полиць з іграшками)
Дидактична гра «Музей іграшок»
Спочатку розглянемо іграшки на полицях музею.
- Що стоїть на верхній полиці?
- Скільки іграшок? Які вони? З чого виготовлені?
- А що на середній полиці? (інші іграшки, назвати)
- Скільки їх? (порахувати)
- На якій поличці більше іграшок?
- На скільки більше?
- Що стоїть посередині полиці?
- Що внизу?
- Якого кольору іграшки?
Ми розглянули іграшки. Але в музеї не можна придбати іграшку, її можна тільки розглянути , адже це старі дерев’яні іграшки, виготовлені дуже давно і які збереглися до теперішнього часу і зберігаються у нашому музеї. А на нижній полиці ви зможете побачити сучасні дерев’яні іграшки, які ви можете придбати в магазині. Це дорогі іграшки, тому що вони виготовлені з натурального дерева. Ще їх називають екологічно чистими іграшками, які не шкодять для здоров’я.
(діти описують іграшку: як називається, якого кольору, з якого матеріалу виготовлена, частини іграшки, їх назви.) 3-4 дітей.
- Всі іграшки, які ви бачите, виготовлені народними майстрами з дерева.
- Як ці іграшки називаються? (народні)
(діти сідають на килимок)
Карлсон: Дякую вам, дітки, за цікаву розповідь, а чи можна я залишусь ще з вами, подивитись чим ви ще мене здивуєте?
Вихователь: Звісно можна, залишайся.
Дидактична гра « Що із чого?»
ь Машинка з металу – металева
М’яч з гуми – гумовий
Возик з дерева – дерев’яний
Коник з глини – глиняний
Лялька з пластмаси – пластмасова.
Фізкультхвилинка
Взяли ми лопатки, відерця у ручки
Вийшли на майданчик гратися в пісочку
Із піску ми зробимо пиріжки смачненькі
І пригостимо іграшки дорогенькі
Пригостили ляльок, ведмежат, зайчаток
Потім разом з ними пішли танцювати.
А зараз пропоную вам посадити іграшки на колінка, заплющити оченята і уявити себе цією іграшкою.
Психогімнастика «Про що хоче сказати нам іграшка»
(розповіді дітей )
- Як поводитися з іграшками?
З іграшками добре гратись,
Та не можна забувати
Що не треба їх ламати
На частини розбирати
Бити, рвати і топтати
По кімнаті розкидати.
- Чи були випадки, коли ви ламали іграшки?
- А якщо так сталося, що треба зробити? ( полагодити)
- А ділитися іграшками треба?
Ви іграшки не ламайте
Гарнесенько їх складайте
То вони, завжди, малята,
Захочуть із вами грати.
А тепер разом із іграшками сідайте за столи, іграшку посадіть коло себе. Уявіть себе майстрами, пропоную вам створити свою іграшку.
Творча робота « Весела іграшка»
(діти розмальовують свою власну іграшку з дерева)